Academics

   Teaching Staff

    1. Dr. SADHANA KARALI (TIC)
    2. FR. JOSEPH TOPPO SJ
    3. BR. CHATTU SJ
    4. BR. MANU  SJ
    5. Mr. PRABIR KUMAR DAS
    6. Mr. SUSHOVAN CHATTERJEE
    7. Mrs. MADHABI  GHOSH
    8. Mrs. SAMPA MUKHERJEE
    9. Mrs. SWAPNA RAYCHAUDHURI
    10. Mr. NILMONI L. MAKHAL
    11. Mr. AMRITA RONG
    12. Mr. ATULANANDA PRAMANIK
    13. Mr. ANUP GAYEN
    14. Mr. KALYAN KR. MANDAL
    15. Mr. DILIP DAS
    16. Ms. MADHUMITA MURMU
    17. Mrs. SHRABANTI RONG GHOSHAL
    18. Mr. ANIMESH BISWAS
    19. Mr. BIPLOB MAJI
    20. Mrs. SAMPA MUNSHI
    21. Mr. SUBHENDU BISWAS
    22. Mr. MANAS MAHALA
    23. Mr. PARTHA SARATH CHAKRABORTY
    24. Ms. PRIYANKA HALDER
    25. Mr. PULAKESH PANDIT
    26. Mr. SUBRATA KR. DAS
    27. Mrs. MAHUA MONDAL
    28. Mr. AMAR KAR
    29. Ms. PAROMITA BISWAS
    30. Mr. RAJKUMAR MISTRY
    31. Mr. SUBHANKAR MONDAL
    32. Mr. PALASH BISWAS
    33. Mr. SUMAN JANA
    34. Mr. DINESH SARDAR
    35. Mr. KUSHAL GAYEN
    36. Mr. SOUMITRA DOLUI
    37. Mr. BHAKTA MONDAL
    38. Mr. SUDIP BHOWMICK

 

Non Teaching Staff

Clerk – 1. Mr. Kaushik Bag

  1. Mr. Ashish Bor 

Group D – 1. Mr. Samir Naskar 

  1. Mr. Bidyut Bor 

Class Teachers for 2021

5 A.  Mr. MANAS MAHALA

5 B. Ms. PAROMITA BISWAS

5 C. Mr. SUBHANKAR MONDAL

6 A. Mrs. SAMPA MUNSHI

6 B. Ms. MADHUMITA MURMU

6 C. Mr. SUMAN JANA

7 A. Mr. KALYAN KR. MANDAL

7 B. Mr. PULAKESH PANDITS

7 C. Mr. SUBHENDU BISWAS

8 A. Mr. RAJKUMAR MISTRY

8 B. Mrs. SWAPNA RAYCHAUDHURI

8 C. Mr. BIPLOB MAJI

9 A. Mrs. MADHABI  GHOSH

9 B. Ms. PRIYANKA HALDER

9 C. Mr. NILMONI L. MAKHAL

10 A. Mr. DILIP DAS

10 B. Mr. AMAR KAR

10 C. Mr. DINESH SARDAR

11 A. Mr. PALASH BISWAS

11 B. Mr. ATULANANDA PRAMANIK

12 A. Mrs. SHRABANTI RONG GHOSHAL

12 B. Mr. ANUP GAYEN

Subject Teachers
Bengali
  1. Dr. SADHANA KARALI
  2. Mr. ANUP GAYEN
  3. Mr. MANAS MAHALA
  4. Mr. SUBHANKAR MONDAL
  5. Mr. DILIP DAS
English 
  1. Fr.  JOSEPH TOPPO SJ
  2. BR. CHATTU SJ
  3. BR. MANU  SJ
  4. Mrs. SHRABANTI RONG GHOSHAL
  5. Ms. PRIYANKA HALDAR 
  6. Mr. PULAKESH PANDIT 
  7. Mr. RAJKUMAR MISTRY 
Mathematics  
  1. Mr. SUSHOVAN CHATTERJEE 
  2. Mr. SUBHENDU BISWAS 
  3. Mr. SUMAN JANA 
History 
  1. Mrs. SAMPA MUKHERJEE
  2. Mr. NILMONI L. MAKHAL  
Geography 
  1. Mrs. SWAPNA RAYCHAUDHURI
  2. Ms. MADHUMITA MURMU 
  3. Mr. BIPLOB MAJI 
Life Science 
  1. Mr. DINESH SARDAR
  2. Mr. KALYAN KR. MONDAL 
  3. Ms. PAROMITA BISWAS 
Physical Science 
  1. Mr. AMAR KAR 
  2. Mrs. MADHABI MAJUMDAR 
Work Education 
  1. Mr. AMRITA RONG 
  2. Mrs. MAHUA MONDAL 
Physical education 
  1. Mr. PRABIR KR. DAS 
  2. Mr. SUBRATA KR. DAS 
Computer 
  1. Mr. ANIMESH BISWAS 
  2. Mr. PARTHA SARATHI CHAKRABORTY.
COMMERCE 
  1. Mr. ATHULANANDA PRAMANIK 
  2. Mrs. SAMPA MUNSHI
Political Science 
  1. Mr. PALASH BISWAS 
Education 
  1. Mr. ANUP GAYEN